Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Robot

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Robot, insanlara yardımcı olmak için bugün hizmete başladı. Robot’un bir adı da var. “Aerobot

İstanbul’da bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 5 dil bilen ve danışma hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Robot işbaşı yaptı. Çok sık görmeye başladığımız robotlar artık yaşamımızın her alanında bulunuyorlar.

Aerobot, yolculara yön konusunda yardımcı olacağı gibi kendisine sorulan soruları da cevaplayacak. Aerobot, Türkçe ve ingilizce dahil toplamda 5 dil biliyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki Aerobot isimli Robot

Aerobot, yolcuların biletlerindeki kodları okuduktan sonra uçuşları hakkında bilgiler verebilecek. Aerobot havalimanında günde 16 saat yolculara hizmet verecek.

Bu yıl İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı‘nın 10. yıl etkinlikleri kapsamında Aerobot, bando ekibi gösterisinin ardından havalimanında işbaşı yaptı. Aerobot’u gören havalimanı misafirleri bu anları ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çektiler. Şimdiden geniş bir hayran kitlesine sahip oldu diyebiliriz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Bilgi İşlem Direktörü İsmihan Baysal Anderson : “Yolcularımızdan alacağımız geri dönüşler doğrultusunda ve yeni yapacağımız geliştirmelerin başarılı olması durumunda sayılarını artırmayı planlıyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Yayımlayan