İnsanlara üçüncü göz !

Teknoloji gün geçtikte gelişmekte ve ona olan bağımlılıkta artmakta. Hal böyle olunca da teknoloji sosyal hayatımızın ta kendisi haline geliyor. Cep telefonu bağımlılığı ilk sırada desek yanlış olmaz.

Sokakta yürürken etrafımızda cep telefonunu kullanarak yürüyen yüzlerce kişi görebiliriz. Telefonları ile ilgilenirken kiminin ayağı takılıp düşüyor kimi ise arabaya, insanlara, duvara veya direklere çarpıyor. Dikkatlerini telefonlarına veren insanlar bu tür durumları yaşadıkları zaman da kendilerini teknoloji bağımlısı sınıfına koymuyorlar.

İnsanların bu şeklide sorunlar yaşadığını gören Güney Koreli genç tasarımcı Paeng Minwook, insanların alnına yerleştirilecek bir üçüncü göz icat etti. Böylece alnına yerleştirilen cihaz sayesinde yürürken telefonuyla ilgilenecek ve de önündeki engellere iki metre yaklaştığı zaman cihaz ötmeye başlayacak. Cihaz devreye insanlar telefonları ile ilgilenmek için kafalarını aşağıya eğdikleri zaman harekete geçecek.

Cihazın tasarımcısı Paeng Minwook: eğer bu icat rağbet görüp tutarsa insanların teknoloji bağımlısı oldukları kendileri açısından da kabul görecektir şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yayımlayan