Yenilenmiş (Refurbished) Telefon Nedir ?

Yenilenmiş (Refurbished) cihaz nedir?

Müşteri memnuniyetine önem veren kaliteli ve büyük markalar tarafından üretilen cihazlar satıldıkları zaman hataları farkedilen veya geri iade edilen ürünlerin marka tarafından geri alınarak sistem hatalarının düzeltilerek arızalarının onarılarak tekrar piyasada satışa sunulmuş cihazlardır.

Yenilenmiş (Refurbished) cihaz satın alınır mı?

Her ne kadar fabrikadan çıktığı gibi olmasa da daha sonra yapılan işlemler sonucunda hatalarının kapatıldığından dolayı sıfırdan daha güvenli cihazlardır. Garantiye önem vermeyen kişiler için refurbished ürünleri gönül rahatlığıyla alabilirler. Yenilenmiş cihazlar, sıfır cihazlara oranlara daha uygun fiyatla satılmakta.

Son zamanlarda kurların artması sonucu sıfır telefonların fiyatlarının da yükselmesiyle yenilenmiş/refurbished ürünlere ilgi arttı. Ülkemizde yenilenen telefonların ve cihazların garanti süreleri de çok kısa tutuluyor. Yenilenmiş telefonların fiyatları daha uygun olarak satılmaktadır.

Yenilenmiş cihazları piyasaya sıfır ürün gibi sunabiliyorlar. Bu konuda satın alacak kişilerin dikkat etmeleri gerekiyor.

Yayımlayan