Kültür Sanat

Hayal kırıklığı…

0

Hayal kırıklığı …

Söylendiği zaman bile insanın içini yakan,acı bir kelime.Hepimiz hayatımızın bir yanından hayal kırıklığı yaşarız. Hayal kurarız. Sınırsız, sonsuz mavilikler düşleriz sonra hayal biter kendimize geliriz kırıkları yüreğimize kalır. Bazen de gerçeklerle yüzleşince kırıklar oluşur yüreğimizde.

Hepimizin hayali başka,kırıkları başka. Bir çoçuk için topunun patlaması hayal kırıklığıdır. Oysa ki o topla ne futbollar oynayıp kendini usta bir futbolcu olarak hayal etmişti.

Genç bir kız için ilk ayrılık acısı..En büyük hayal kırıklığı,oysaki sonsuz bir sevdaya düşmüştü yüreği neden bu rüya bitti ki.. Daha nice örnekler verilir bu konu üzerine ama tek bir duygu anlatılır üstüne mutsuzluk,üzüntü..

Hayal kurmak aslında kendi ütopyanı kurmaktır. Kimi zaman o ütopyayı gerçeğe dönüştürüp yaşarsın ya da tam yaşıyorum derken gerçeklere takılıp düşersin yara bere içinde gözünü açığında ütopya yıkılmıştır. Geriye kırıkları kalır işte. Hele ki hayaller gerçek olmaya başladıktan sonra daha da fazlasını hayal ederiz. Milli piyango çıksa neden daha iyisi olmasın diye hayal kırıklığı yaşayabilecek sınırsızlıktayız.

Sokrates’in dediği gibi: “büyük hayallerin kırıklarıda büyük olur.”

Daha fazlasını istemek.. Aslında sorunda burdan geliyor.Belki de hayattan veremeceği kadar çok şey istiyoruz.Belki de daha fazlasını istediğimiz için bize verdiği güzellikleri es geçiyoruz. Mutluluk aslında küçük şeylerde gizli değil mi? Küçük hayaller,olması mümkün şeyler bizi mutlu eder. Mutluluğu uçlarda aramak yerine bir bebeğin gülümsemesin de, bir çiçeğin üstündeki uğur böceğinde arasak kırıklar oluşmaz belki de.

Evet hayal gücünün sınırı yok sonsuz gökyüzü gibi. Ama şöyle düşünün o sonsuz gökyüzü altında ne kadar yaşayabiliyoruz onun bile sınırı var. Hayaller sınırlı olmasın belki tamam ama beklentiler düşük olsun ki kırıklarımız fazla olmasın.Küçük anlardan büyük mutluluklar çıkarın. Bırakın hayat bildiğini yapsın biz gelip geçiciyiz bu dünyada.Kocaman mutluluk içinde yaşayıp huzurlu bitirelim bu hayatı.Kırıklarınızın az olduğu ütopyalar diliyorum.

Garip Bir Ağaç

Previous article

Maddi Aşk

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir