YouTube TV artık Amazon’a taşındı

Geçtiğimiz günlerde ABD’deki Youtube TV’nin yine ABD’de bulunan Amazon firmasına ait Fire TV ye taşınacağı söylentileri geziyordu. Bu gerçekleşti ve Youtube Tv, Amazon Fire TV ye taşındı. Artık Fire TV’de daha çok canlı yayın izleneceği söylendi. Böylece uzun zamandır Google ve Amazon arasındaki TV savaşı da sona ermiş oldu. Google ve Amazon artık birlikte yayın akış hizmetleri ve canlı yayınlarını izleyicilerine sunacaklar.

YouTube TV üyesi olan herkes, Fire Tv cihazını kullanarak hizmetten yararlanabilirler. Uygulamanın artık 2. nesil, Toshiba, İnsignia’nın Fire Tv akıllı televizyonlarında Fire TV Stick ile resmi olarak uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

YouTube TV görünümü

Peki nedir bu YouTube TV ?

Youtube Tv, canlı yayın yapan bir televizyon hizmetidir. Youtube TV aynı zamanda karmakarışık işlemlere gerek duymadan, gereksiz kablolardan ve uzun süreli sözleşmeleri de ortadan kaldıran bir hizmettir. Youtube Televizyonu popüler kanallar dahil ortalama 70 ve üzeri kanalı izleyicilerine sunar. Youtube Tv’nın en dikkat çeken özelliği sınırsız bulut desteğiyle DVR depolama alanının olması. Ayrıca Youtube Tv, her bir ev için de 6 adet kullanıcı girişi vermektedir. Her kullanıcı kendi hesabından girerek kendi DVR depolama alanlarını yaratabilir ve istedikleri yayınları sınırsız bir şekilde buluta kaydedebilirler.

Teknolojinin gelişimiyle bakalım ilerleyen günlerde internet televizyonları ve yayınlarında daha ne gibi sürprizler bizi bekliyor olacak.

Yayımlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir